Warning: compact(): Undefined variable $has_controls in /home/akademiahege/ftp/www/wp-content/themes/customizr-pro/core/front/models/modules/slider/class-model-slider.php on line 100

Warning: compact(): Undefined variable $left_control_class in /home/akademiahege/ftp/www/wp-content/themes/customizr-pro/core/front/models/modules/slider/class-model-slider.php on line 100

Warning: compact(): Undefined variable $right_control_class in /home/akademiahege/ftp/www/wp-content/themes/customizr-pro/core/front/models/modules/slider/class-model-slider.php on line 100
AKTUALNOŚCI RUGBY - Akademia Hegemon

AKTUALNOŚCI RUGBY

 
 
 
Podobno rugbowy młyn generuje moc zatrzymującą bolid Formuły 1. Skąd jednak dostarczyć odpowiednie źródlo energii niezbędnej całej drużynie?

Hegemon Mysłowice zna odpowiedź na to pytanie i z dumą ogłasza, że Partenerem Strategicznym klubu został MINUTOR Energia, dostawca nowoczesnych rozwiązań w zakresie odnawialnych źródeł energii, od czterech pokoleń związany z przemysłem energetycznym.

Nawiązanie współpracy na polu organizacyjnym i promocyjnym z naszym Partnerem znacząco przybliża seniorów do przystąpienia od nowego sezonu do rozgrywek ligowych.

Relacja z turnieju "Minirugby 6 Nations", Vimercate, Włochy

Turniej "Minirugby 6 Nations" już za nami, ale nie szybko o nim zapomnimy. Niesamowita przygoda, mnóstwo wrażeń sportowych, dużo nauki na przyszłość, ale też zabawa i międzynarodowe znajomości.
Zawodnicy Akademii walczyli dzielnie i odważnie w każdym meczu, pokazali swoje umiejętności na boisku walcząc o każdą piłkę. Trenerzy i rodzice zdzierali gardła dopingując głośno każdą akcję.
Podczas turnieju swoje zawody rozegrali mini żacy, młodzicy a na koniec także rodzice, którzy w meczu z drużną włoską złożoną z byłych zawodników pokazali hart ducha i zawziętość.

Zwieńczeniem pobytu we Włoszech była całodniowa wycieczka do Mediolanu, gdzie zwiedziliśmy najbardziej znane miejsca i atrakcje turystyczne takie jak Katedrę Duomo, Zamek Sforzów, Park Sempione, stadion San Siro gdzie mecze rozgrywają zespoły AC Milan i Inter. Nie mogło zabraknąć włoskiej pizzy i lodów.
To był udany wyjazd, czekamy z niecierpliwością na kolejne turnieje!
Fotorelację z pobytu mamy ogromną, tutaj zostawiamy kilka tylko zdjęć, zachęcając przy tym do zajrzenia na stronę Akademii na facebooku [https://www.facebook.com/HegemonAkademiaRugby/?ref=page_internal] gdzie znajdziecie ich znacznie więcej, również video pierwszego w dodatku wygranego meczu mini żaków przeciwko drużynie Szwajcarii .

Główni sponsorzy wyjazdu na turniej "Minirugby 6 Nations"

Niezmiernie miło nam poinformować, że głównymi sponsorami naszego wyjazdu na turniej „Minirugby 6 Nations” pozostali:

Polska Grupa Górnicza

WZZ Sierpień 80 KWK Murcki-Staszic

Dzięki finansowemu wsparciu jakie otrzymaliśmy, młodzi mieszkańcy Śląska mają okazję zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami z całej Europy.

„Niech żyje nam górniczy stan” !

Juniorki wracają ze złotem z Sopotu!

IV Turniej Mistrzostw Polski Kobiet U-16


Nasze cztery zawodniczki: Katarzyna Wodarka, Laura Szarek, Donata Uliczka oraz Kinga Kiełbasa reprezentując barwy Juvenii Kraków zdobył w dniu dzisiejszym 1 miejsce w IV Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet do lat 16-tu.

Również w dniu dzisiejszym w Krakowie, dwóch naszych juniorów: Oliwer Łętowski oraz Jakub Płusa reprezentując barwy Juvenii Kraków rozegrało mecz z MKS Pogonią Siedlce.
Pomimo porażki 20:29 pozytywnym akcentem tego meczu dla nas, było przyłozenie zdobyte przez Jakuba Płusę w swoim debiutanckim wystąpieniu.

Wielkie brawa dla wszystkich naszych juniorów!

Młodzi rugbyści zasadzili "Dąb Hegemon"

Nasza Akademia zamykała dzisiaj Festiwal Dnia Ziemi 2019 organizowanym przez MDK Bytom.

Hegemoni zasadzili przy Hala Na Skarpie Bytom drzewo i jak to przystało na rugbystów musiała być to „solidna” odmiana, zatem postawili na dąb 💪

Treningi otwarte - SOBOTA Z JAJEM

Pogoda na zewnątrz się poprawia, o śniegu już chyba możemy zapomnieć, dni stają się dłuższe i cieplejsze. To oznacza, że wracamy do treningów na boiskach we wszystkie dni.
A dla tych, którzy jeszcze nie potrafią się zdecydować czy rugby jest dla nich i bardzo chcieliby zobaczyć jak wygląda ten sport zapraszamy na sobotnie 'treningi z jajem'. Standardowo rozpoczynamy o godzinie 11:00 na stadionie GKS Rozbark.
Formuła treningów jest otwarta, a więc każdy może do nas zajrzeć. Możesz przyjść sam, możesz zabrać kolegów i koleżanki, rodziców, rodzeństwo. Dołącz do treningu, rozegraj z nami mecz. Przekonasz się, że to świetna zabawa, mnóstwo ruchu i towarzystwo doborowe:)
Zapraszamy małych i dużych, dzieci i rodziców. Na miejscu są trenerzy więc jest okazja, by podpytać o szczegóły. Przede wszystkim jednak jest to okazja, by zobaczyć rugby na żywo.

Z duma przedstawiamy Wam nasze Hegemonki

Od dzisiaj Hegemonki będą z nami cały czas.
Będą służyć radą i zachęcać najmłodszych do rozpoczęcia swej przygody z rugby.

Każda z postaci reprezentuje odmienny przedział wiekowy:

➡️najmłodszy to straszny urwis
 ➡️dziewczynka to sprytna dama
      ➡️najstarszy to wieczny buntownik

A może znajdziesz odpowiednie imiona dla naszych Hegemonków?
Zaczynamy zabawę!

Swoją propozycję wyślij na adres email: biuro@akademiahegemon.pl

.

Konkurs na maskotkę Akademii rozstrzygnięty

Z przyjemnością informujemy, że konkurs na maskotkę Akademii został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za złożone prace. Ich ilość, ponad sto, wprawiła nas w zdumienie, ale jednocześnie ucieszyliśmy z tak dużego odzewu. Jak się domyślacie spośród tak dużej liczby prac trudno było wybrać tę jedną jedyną. Ocena trwała długo i ostatecznie postanowiliśmy nagrodzić równorzędnie 3 prace. Oto zwycięzcy:
- Julia Gitner z SP nr 45,
- Emilia Goj z SP nr 23,
- Nadia Sawodni z SP nr 54. To było miłe popołudnie w Miejskim Domu Kultury. Obejrzeliśmy występ grupy tanecznej i wokalnej po czym nastąpiło rozdanie nagród dla zwycięzców konkursu. Na sam koniec czekał na nas słodki poczęstunek i wernisaż prac. Zajrzyjcie do zakładki 'HEGEMON TV', są tam relacje video.
Jeszcze raz dziękujemy uczestnikom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację finału konkursu.
A tutaj prace naszych zwycięzców.

Styczniowe treningi

Nie straszna nam zima, nie straszny nam śnieg, mróz i wiatr. Trenujemy w każdych warunkach. Nasze ostatnie treningi odbywały się np. na boisku, w parku miejskim im. Kachla oraz na lodowisku na Placu Sobieskiego. Ćwiczyliśmy w pełnym śniegu, przy wietrze i śnieżycy. Ale czujemy się przez to bardziej zahartowani, wytrzymalsi.

Hegemoni to twardziele po prostu. Przekonaj się o tym sam i dołącz do treningów.

Grudniowe treningi

Jeden z grudniowych treningów, na którym ćwiczyliśmy nie tylko pod okiem trenerów, ale też fotografa, dzięki któremu możecie teraz oglądać te zdjęcia. Widać na nich przygotowanie do akcji, ustawienie właściwych pozycji, ruch, wykonanie akcji. Chcieliśmy Wam to zobrazować aby Was zachęcić i zaprosić do udziału w treningach. Przyjdzie zobaczyć na żywo jak energiczny jest to sport. Tutaj na pewno nie będziecie się nudzić!

Sprawdź kiedy i gdzie odbywają się nasze treningi, tutaj, spakuj strój do zajęć sportowych i obuwie sportowe i przyjdź na jeden z treningów. Zapraszamy!

Hegemoni na Turnieju Minirugby 6 Nations 2019

Pirati

Macie już plany na najbliższą majówkę? My tak! Po raz drugi będziemy uczestniczyć w Międzynarodowym Turnieju Minirugby 6 Nations we Włoszech. Zostaliśmy zaproszeni przez naszych przyjaciół z organizacji Pirati Rugby, włoskiego klubu, który zrzesza takich fanatyków tego sportu, jakimi my sami jesteśmy. Ci włoscy zapaleńcy, to zawodnicy od 4 roku życia wzwyż! Jednak my rozegramy mecze w starszych kategoriach wiekowych. Organizatorzy przewidują co najmniej po dziesięć drużyn w każdej z kategorii. Turniej odbędzie się w malowniczej miejscowości Vimercate, niedaleko Mediolanu.

 W trakcie rozgrywek Włosi popiszą się swoimi umiejętnościami kulinarnymi – będą tradycyjne przekąski, ale obiecują również muzykę i zabawę! Mamy nadzieję, że podobnie jak w zeszłym roku, prócz udziału w sportowej rywalizacji będziemy mieli również czas na zwiedzanie muzeów, oglądanie pałaców i zajadanie przepysznych „gelato”, w promieniach lombardzkiego słońca. Zastanawiacie się, czy to czasem nie „lajtowa” wycieczka, zamiast „ostrych” zawodów? Cóż, wszystko da się pogodzić. A do walki przygotowujemy się na każdym treningu.                Zapraszamy!