AKADEMIA JOGI

Najpopularniejszy sposób na wiosenny relaks? Joga śmiechu, malowanie, czy “Kobieca wiosna”?

Kobieca wiosna” oczywiście! I wszystko, co podczas tego wydarzenia miało miejsce. 21 marca, z okazji Pierwszego Dnia Wiosny MDK nr 1 w Bytomiu razem z Akademią Jogi Hegemon zaprosił do udziału w zajęciach… kobiety, nie dzieci i młodzież. Mamy, siostry, ciotki i inne chętne panie. Wszystkie z nich miały okazję na wiosenny relaks, w bardzo zróżnicowany sposób. Każda z nich, mogła wybrać coś odpowiedniego dla siebie, zrealizować swoje małe marzenia, namalować obraz na sztalugach, upleść sobie oryginalną biżuterię lub rozluźnić się w czasie zajęć ruchowych.

Była joga śmiechu, malowanie farbami, tkanie biżuterii, wykład na temat wiosennego oczyszczania organizmu a przede wszystkim – miła atmosfera!

Przy kawie, herbacie i przekąskach, panie mogły wymienić się doświadczeniami, porozmawiać, poplotkować lub nawet ponarzekać. Wśród prelegentów znaleźli się Katarzyna Tomanek (specjalista od odżywiania według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej) i Katarzyna Pentos (instruktorka jogi śmiechu).

Warsztaty tkania biżuterii prowadziła Aleksandra Herisz, artystka plastyk MDK nr 1 w Bytomiu. Bransoletki, które powstały w zręcznych palcach uczestniczek warsztatów, równie dobrze mogły być sprzedawane w renomowanej galerii czy butiku!
Każda z uczestniczek miała okazję również spróbować swoich sił w malowaniu z Elizą Flaszewską, artystką plastykiem i inicjatorką wydarzenia. Na sztalugach i dużym formacie powstały zaskakujące i osobiste dzieła.
Zwieńczeniem popołudnia były zajęcia jgi z Lucjanem Wieczorkiem, joginem Akademii Hegemon.

Mamy nadzieję, że tak jak podczas jogi śmiechu, tak i po wyjściu z naszej imprezy, wszystkie panie miały szeroki uśmiech zadowolenia na twarzach! Z pewnością na przywitanie kolejnej pory roku wymyślimy coś równie atrakcyjnego, jeśli nie  lepszego !

Nie straszna nam była wczorajsza śnieżyca. W miłej atmosferze, pod okiem profesjonalisty, w ciepłej sali – relaks. O, tak… Joga jest dla nas. A może i dla Ciebie?

Zapraszamy w każdy poniedziałek i czwartek, na godzinę 18:30 do MDK nr 1 w Bytomiu.

Poznajcie naszego instruktora, Lucjana 

Nazywa się Lucjan, po babci która miała na imię Łucja. Jogę po raz pierwszy ćwiczył już jako dziecko (nie wiedząc o tym); były to ćwiczenia korekcyjne. Chodził na nie do cioci, która mieszkała w starej kamienicy. Pamięta, że gdy poprawnie wykonywał ćwiczenia, otrzymywał na końcu jakąś niespodziankę na przykład słodycz albo autko. Bardziej świadomie jogą zainteresował się wiele lat później, około roku 2000. Zainspirował go do niej jego kręgosłup(bo czasem bolał), ale też chęć rozwijania aktywności fizycznej, która jest nieodłączną częścią jego życia. Poza sferą fizyczną szukał w jodze czegoś dla ducha i uważa, że jest to równie ważny aspekt życia. Zanim zaczął chodzić na zajęcia jogi, ćwiczył na podstawie książek. Opieka instruktora jest jednak bardzo ważna, szczególnie na początku praktyki. Po kilku latach od pierwszych zajęć, w których brał udział, postanowił zapisać się na kurs instruktorski. Ukończył kurs pod fachowym okiem profesora Janusza Szopy i doktor Agnieszki Ulfik, ludzi których bardzo ceni. Posiada uprawnienia państwowe zatwierdzone przez Ministerstwo Sportu. Ukończył również kurs instruktora metody Pilates, która świetnie uzupełnia jogę. Jest również biegaczem. Ukończył kilkanaście maratonów (w tym Koronę Maratonów Polski) i kilka ultramaratonów, z których najbardziej ceni Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy KIERAT (dystans pokonał w całości w 2014). Czuł się fantastycznie mimo, że przemierzył ponad 100 km po górach w biegu na orientację. Jest także miłośnikiem górskich wędrówek i zdobywcą wszystkich szczytów należących do Korony Gór Polski. W przeszłości był przodownikiem Górskiej Odznaki Turystycznej w PTTK. Uwielbia zwierzęta, a w szczególności koty. Odkąd sam jest instruktorem zauważa, że ludziom podobają się jego zajęcia, ponieważ przynoszą realne korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Taki stan rzeczy bardzo go cieszy i jeszcze bardziej napędza do dalszej pracy w tym zawodzie. Cieszy go także, iż osoby praktykujące z nim jogę wracają na jego zajęcia, pomimo iż nie częstuję ich w zamian słodyczami