AKADEMIA BIEGU

Hegemon Akademia Biegu

Jesteśmy amatorskim klubem biegowym zrzeszającym miłośników aktywności fizycznej z całego Śląska. Nasze początki to październik 2018 roku. Grupa biegowa zorganizowana została przy Akademii Rugby i poprowadzi ją trenera Paweł Łętowski.

Spotykamy się dwa razy w tygodniu wspólnie trenując na stadionie GKS Rozbark lub w różnych częściach miasta. Z biegania, najprostszej i najbardziej dostępnej formy ruchu czerpiemy przyjemność i energię, dla nas to przede wszystkim dobra zabawa i radość z pokonywania swoich słabości. A przy okazji możliwość poznawania nowych ludzi i integracji środowiska.

Zrzeszamy całe pokolenia. Pod szyldem Akademii Hegemon planujemy regularne starty w zawodach, gdzie będziemy reprezentować klub i promować miasto.

Na treningi zapraszamy wszystkich chętnych. Niezależnie od wieku, biegowego stażu i wyników. Doświadczonych biegaczy, ale też i tych mniej zaawansowanych, oraz osoby, które chcą dopiero spróbować tej formy rekreacji. Tempo i dystans zawsze dostosowujemy indywidualnie. Czyli tak, żeby nikt kto nie lubi, nie biegł sam. Zachęcamy również do wstępowania w szeregi naszej Akademii.